Kolay Ev

LİMON 'NO:1'

Kolay Ev,
Rahat Tatil

Eşit yaşam imkanları her birey için evrensel bir değerdir. Üstelik tatile gelmişsek olumsuz fiziki koşulların etkisi altında hareket özgürlüğümüzün kısıtlanmasını kesinlikle istemeyiz.

Ne yazık ki dik yokuşlarıyla meşhur Kaş ilçemiz da buna benzer fiziki engellerin bol olduğu bir coğrafyada. Burada bulunan çoğu konaklama tesisi maalesef yüksek merdivenli, dar geçişli, asansörsüz ve hemen hemen tüm odalar erişilebilirlik standartlarına sahip değil.

İşte “KOLAY EV” projemiz, özel ihtiyaç sahibi misafirlerimizin, konaklamaları esnasında yüzde yüz hareket özgürlüğü içinde olabilmelerini sağlamak üzere tasarlandı.

Limon Apart’ın literatüre “Kolay Ev” olarak kazandırdığı evimiz, misafirlerimizin kolay, rahat ve özgürce hareket edebilmesi için “Design for ALL” ilkeleri dikkate alınarak hazırlandı. Avrupa Birliği erişilebilirlik standartlarına göre planlanan evimizde bütün kapıları genişlettik, mutfak ve banyosunu tekerlekli sandalye dahil en rahat hareket edebileceğiniz ölçülere getirdik, giriş-çıkış rampaları koyduk, güvenliğiniz ve konforunuz için gerekli asistan gereçlerle donattık ve tabii keyifli yemyeşil bahçesi ve renkli dekorasyonunu da ihmal etmedik.

Çünkü herkes için KOLAY EV, RAHAT TATİL demek.