Kaş

neden kaş?

Kaş'ın eşsiz doğasında keyifli dakikalar geçirebilirsiniz

Dünya’nın en önemli dalış merkezlerinden biri olan Kaş, aynı zamanda Türkiye’nin en iyi yamaç paraşütü noktalarından…

Restoran, meyhane ve barların çeşitliliği, konserler ve partilerle renklenen gece hayatıyla da misafirlerine pek çok seçenek sunan Kaş’ta, sessizlik ve huzur arayanlar için de mekanlar mevcut.

Dalış, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşleri, safari, konser ve Kaş’taki diğer etkinliklerden haberdar olmak için bizden her zaman destek alabilirsiniz…

SAYISIZ KEYİFLİ AKTİVİTEYLE

Kendinizi Kaş'ın büyüsüne kaptırın

Likya, Anadolu’nun tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden en ilginç bölgelerinden biridir. Eski Devirlerde “Işık Ülkesi” olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir.

İÖ.2 bin yılın başlarında bu bölgede, Doğu Akdeniz’de de korsanlıklarıyla çevreye korku saçan Lukalar yaşamaktaydı. Ancak bu Luka” kelimesinin daha sonra Grekler tarafından Lykia olarak telaffuz edildiği sanılmaktadır. Bölgenin en önemli mimari eserleri, ahşap yapıların dış yüzlerinin taklit edildiği kaya mezarlarıdır.

Bölgenin tarih ve doğa güzelliklerine şahit olabilmek için kendi başınıza ya da rehber eşliğinde yapılan pek çok tur alternatifi mevcut. Mesela Kaş’a gelipte Dünyanın sayılı plajlarından olan Kaputaş’ı görmemek olmaz. 🙂

Size önerebileceğimiz daha pek çok alternatif var tabii ki.

Su altı fauna ve florasının çeşitliliği, su altı mağaraları, yapay resif ve batıkları ile Kaş, tam bir dalış cenneti. Bu sporla ilgilenenler için mutlaka deneyimlenmesi gereken bir bölgeyken, dalış yapmayı bilmeyenler için de oldukça avantajlı, çünkü bölgede çokça dalış okulu var ve profesyonel yardım almak için çok fazla arayışa girmeye gerek kalmıyor. LimonApart’ında profesyonel olarak ilgilendiği dallardan biri olan tüplü dalışı deneyimlemek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Bunun yanında özellikle yamaç paraşütü, seakayak (deniz kanosu), Likya yolu ve doğa yüryüşleri, dağ bisikleti parkurları olan Kaş’a spor yapmaya gelen bütün misafirlerimizi ağırlamaktan kıvanç duyarız.

Kaş’ın, kahvaltıdan gece atıştırmalıklarına, ocak başından ege meyhanelerine kadar geniş bir mutfak yelpazesi vardır. Pek çok alternatifiniz olmakla beraber gideceğiniz çoğu mekandan memnun ayrılacağınızın garantisini verebiliriz. Kaş’ın gözde mekanlarında gerek rezervasyon önceliği gerekse LimonApart indirimlerinden faydalanmak için bize danışmanız yeterli olacaktır.

Yiyecek alternatiflerinin yanı sıra deniziyle, eğlencesiyle, kokteylleriyle ya da sakinliğiyle meşhur plajlar içinde size önerilerimiz olacaktır.

Ve tabii ki Kaş gece hayatına ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Her türlü müzik zevki hitap eden mekanların birbirine olan yakınlığı, bir gecede pek çok farklı eğlence ortamını tatmanıza olanak sağlıyor. Damak tadınıza uygun yaratıcı ve farklı içki alternatifleriyle Kaş gece hayatının bağımlısı olmamaya dikkat etmenizi öneririz . 🙂

Alternatif Yaşam Derneği’nin (AYDER) bir projesi olan Düşler Akademisi, 10 yıldır engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin spor ve sanatla sosyal yaşama uyum sağlamalarını  hedefleyen Avrupa çapında bilinirliği olan bir projedir.

Bizim de gönüllüsü olduğumuz bu proje, 2014 yılından beri Kaş’ta da hizmet vermektedir ve Kaş’ın en özel değerlerinden biri haline gelmiştir.

Kaş ziyaretiniz esnasından merkeze sadece 15 dakika mesafede olan Düşler Akademisi’ni incelemenizi hatta gönüllüsü, destekçisi, ziyaretçisi ya da hepsi olabileceğiniz belirtmek isteriz.

Detaylı bilgi için >>